ANASAYFA YAYINLARIMIZ AŞK NİKAHLA BAŞLAR
AŞK NİKAHLA BAŞLAR

AŞK NİKAHLA BAŞLAR

233
0

İlahiyatçı-yazar Süleyman Kösmene “Dünyadaki Cennet Aile – Aşk Nikâhla Başlar” isimli kitabında mutlu bir aile olmanın modelini Kur’an ve Sünnet ölçüleriyle çiziyor.

Eşler; birbirlerini Allah için sevmesi ve üzerlerinde tecelli eden güzellikleri sadece Onun cemâlinden bilmesi gereken ‘birbirlerine mukabil yaratılmış kalpler’ olarak hem dünya cennetlerini, hem de ahiret cennetleri inşa etmeye aday olmuş kişiler… Vedud olan Rabbimizin kalplerine bıraktığı aşk ve sevgilerini, sadece Onun rızası için ve Onun hesabına birbirlerine sarfetmeleri gerekir ki, gerçek sevgiye ve cemâle ulaşabilsinler.

İşte Yeni Asya Neşriyat’tan çıkan“Aşk Nikâhla Başlar” kitabında ilahiyatçı yazarımız Süleyman Kösmene, evlilik konusunu, gerçek aşkın ve sevginin özünde yer alan “her şeyi Allah için sevmek” hakikati ekseninde ele alarak; iki dünya mutluluğunu netice verecek bir yuva için evlilik öncesi eş adaylarının bilmesi gerekenlerden evlilik süresince riayet edilmesi gereken hususlara kadar bir dizi ölçüyü Kur’ân, Hadis ve Risale-i Nur referanslarıyla inceliyor. Aynı zamanda evlilikle ilgili akla gelen pek çok fıkhî konuya da cevaplar veriyor.

Kitap, hem evlenecek adaylar hem de evliler açısından önemli ölçüler içermesi bakımından düğün merasimlerinde nikâh şekeri tadında davetlilere hediye olarak da verilebilecek şekilde tasarlandı.

 

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

66456

(233)

YORUM YAZ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir